tantum rosa

Tantum Rosa – pomoc przeciw stanom zapalnym pochwy

Bakteryjne infekcje pochwy są dosyć powszechne wśród kobiet. Ma to związek z tym, że bardzo łatwo jest zaburzyć równowagę mikroflory bakteryjnej pochwy. Konsekwencją tego może być właśnie powstanie stanu zapalnego. Dlatego też należy zachować umiar w dbaniu o higienę osobistą i czasami powinno się ją wspierać specjalnymi preparatami. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się środek Tantum Rosa, dzięki któremu skutecznie można zapobiegać powstawaniu stanów zapalnych.

Tantum Rosa – przeznaczenie i działanie

Gdy jednak dojdzie do zaburzenia równowagi mikroflory w pochwie to objawem takiego stanu jest zmiana konsystencji jej wydzieliny. Jej barwa staje się żółta lub białoszara a zapach przypomina rybi. Gdy przy zapaleniu obecne będą także grzyby to wtedy staje się ona grudkowata.

W łagodniejszy przypadkach wystarczy profilaktycznie zastosowanie preparatów pokroju Tantum Rosa. Gdy jednak mamy do czynienia z poważniejszym stanem to konieczna jest konsultacja lekarska oraz wykonanie odpowiednich badań. Najczęściej wykonuje się posiew wydzieliny z określeniem antybioramu. Dzięki temu wiadomo będzie jakie leczenie okaże się najskuteczniejsze.

Sam proces leczenia trwa ok. 7 dni. Po jego zakończeniu wskazane jest zachowanie odpowiedniej profilaktyki. W tym celu poza odpowiednią higieną wspierać się można preparatem Tantum Rosa.