e938877b-565f-4949-9161-a897b3af7eb1.jpg

Czy wiesz czym jest indeks glikemiczny?

Miesiączki powinny pojawiać się co około 28 dni i trwać od 3 do 7 dni. Prawidłowo wyglądająca krew miesięczna powinna być jaśniejsza, chociaż przy końcu miesiączki może ona zmieniać kolor na ciemniejszy. Nie powinna zawierać żadnych skrzepów oraz wydzielać przykrego zapachu. Problem ze skrzepami nie zawsze oznacza jakiś duży kłopot i chorobę, ale jeśli już się pojawi – warto wybrać się do ginekologa na wizytę.

Co mogą oznaczać skrzepy we krwi miesięcznej?
Mogą się pojawiać przy tyłozgięciu macicy. Lepszym ustawieniem jest przodozgięcie, które jeśli występuje daje możliwość łatwiejszego poczęcia dziecka. Skrzepy mogą również oznaczać problemy z krzepliwością krwi, zwłaszcza jeśli kobieta jest często sina i blada. Najlepiej swoje objawy przedstawić lekarzowi, który zleci dodatkowe badania.

Dlaczego to źle?
Kobiety, które starają się o dziecko powinny poinformować swojego lekarza o tym, że w miesiączkach pojawiają się skrzepy krwi. Lekarz zleci wtedy dodatkowe badania i wykluczy niektóre choroby. Zazwyczaj skrzepy nie świadczą o patologii, jednak często towarzyszą bardzo obfitym krwawieniom, a te już mogą być objawem większego schorzenia np. mięśniaków macicy.
Miesiączki, w których pojawiają się skrzepy bywają również bardziej bolesne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *